o nás

(aktualizováno 24.5.15) 

Zřejmě to celé začalo koncem roku 2011, kdy jsme rozháněli s Pavlem podzimní trudomyslnou náladu v jedné z berounských restaurací. Oba jsme prošli několika místními kapelami a řeč přišla na to, kdo s kým a kdy vlastně hrál. Samozřejmě jsme se nemohli shodnout a mnoho věcí si vybavit. Tak jsme si řekli, že by bylo zajímavé tuto oblast zmapovat a třeba i zveřejnit na internetu. Začali jsme shánět u známých dostupné informace, fotky a nahrávky a při této činnosti vznikl další nápad .... co takhle zkusit pozvat všechny ty současné kapely a společně si zavzpomínat a zahrát?

K našemu vlastnímu překvapení se záměr opravdu podařil uskutečnit a to nejen s aktivními kapelami. Několik nadšenců to natolik zaujalo, že 2. června 2012 jsme byli svědky i několika "zmrtvýchvstání" hudebních sestav, které již mnoho let nehrají. A jako správní bluegrassoví nadšenci a místní patrioti jsme akci pojmenovali "Modrej Beroun". Nečekaně kladná odezva přítomných se stala naším závazkem, že u tohoto jednorázového setkání prostě nemůžeme zůstat.

Ozvali se nám další pamětníci a tak jsme pro druhý ročník již měli zmapovánu historii 23 berounských kapel za posledních 44 let ! Každý, kdo zavítal  8. června 2013 na letní terasu Penzionu a restaurantu U Štiky, obdržel tyto informace ve formě neuvěřitelně velké vstupenky, pro kterou se obratem vžil termín "Big ticket". Přes veškerou snahu, zcela jistě nemáme stále všechny informace o historii místních kapel a proto ... máte-li kdokoliv zajímavou informaci, fotku či nahrávku, kterou jste nenašli na tomto webu, určitě ji vřele uvítáme.

Byl za námi další ročník a další úspěch. Ozvalo se několik sponzorů, několik dalších nadšenců, kteří nabídli svoji pomoc a mnoho i renomovaných kapel se zájmem o naše aktivity. Bylo nutné nastavit určitá pravidla a toto vše vedlo koncen roku 2013 k založení občanského sdružení ... jak jinak, než samozřejmě s názvem Modrej Beroun o.s.

Následoval 3. ročník a z odpoledního setkání před dvěma lety se stává dvoudenní festival s 15 vystupujícími kapelami a dvěma profesionálními moderátory. V podzimních měsích jsme obvykle na ranči Málkov hodnotili uplynulou sezónu a připravovali plány na další. Samozřejmě jsme si k tomu také zahráli, ovšem kapacita zde byla omezená a tak vznikl další podnět. Proč k tomu nepozvat více kapel a více posluchačů? .... a na světě bylo podzimní hudební setkání Ozvěny Modrýho Berouna, které jsme právě z důvodů kapacity přestěhovali v roce 2014 do Sokolny v Králově Dvoře. Bez finanční podpory sponzorů, Městského úřadu Beroun a Králův Dvůr a mnoha dalších podporovatelů by to zcela jistě nebylo možné. Za to jim všem patří naše poděkování.

Pokud Vás výše uvedené vyprávení neunavilo a dočetli jste až do těchto míst, zcela jistě si nenechte ujít letošní 5. ročník Modrýho Berouna. Uskuteční se v sobotu 4. června 2016 na zcela novém místě, na dvoře rodinného pivovaru Berounský medvěd. Program je již připraven, jen ladíme poslední detaily a brzy se jej dozvíte na našich stránkách.

Rezervace vstupenek je možná písemně na info@modrejberoun.cz nebo telefonicky 724 283 605.  

Těšíme se na Vás.

Za realizační tým Modrej Beroun

Z. Bydžovský, P. Čepela